Jak mogę zostać chrześcijaninem?

Nikt nie rodzi się chrześcijaninem.

Chrześcijaństwo nie jest dziedziczne, nie można go przekazać potomkom ani na nie zapracować. Biblia mówi: „jeśli ustami swoimi wyznasz, że Jezus jest Panem, i uwierzysz w sercu swoim, że Bóg wzbudził go z martwych, zbawiony będziesz” (Rzym. 10:9).

Jakiś czas temu, mój syn poszedł do szpitala, aby poddać się operacji. Musiał wtedy zaufać anestezjologowi, chirurgowi i pielęgniarkom, które się nim opiekowały. Moja praca wymaga częstych podróży. Gdy lecę samolotem, ufam pilotom i załodze. Wierzę, że oni wiedzą, co robią, i bezpiecznie zaprowadzą mnie do celu. Podobnie jest z wiarą w Jezusa. Bycie chrześcijaninem polega na pełnym zaufaniu do Boga, na wierze, że On ci przebaczy, ocali cię od zguby i zmieni twoje życie.

Chociaż istotą chrześcijaństwa jest społeczność z Bogiem, opiera się ono także na określonych przekonaniach. Nie poznasz Boga, jeśli nie uwierzysz w to, co On sam – w Biblii – mówi o sobie i o nas. Do społeczności z Bogiem prowadzi kilka kroków:

Po pierwsze, bądź szczery przed Bogiem. Wyznaj, że buntowałeś się przeciwko Niemu i nie przyznawałeś Mu należytego miejsca w swoim życiu. Wszyscy wiemy, że zgrzeszyliśmy, ale nie uświadamiamy sobie, że grzech jest aż tak poważną sprawą.

Po drugie, uwierz, że Jezus umarł na krzyżu, aby zapłacić za twój grzech. Bóg ukochał świat tak mocno, że zesłał Jezusa, po to aby On poniósł śmierć zamiast nas. Jego śmierć nie była pomyłką. Ona została zaplanowana ze względu na nas. To, czego Jezus dokonał na krzyżu, wystarcza, abyśmy zostali usprawiedliwieni przed Bogiem i zyskali prawdziwą wolność.

Po trzecie, okaż skruchę. Zawróć ze swojej drogi i zacznij żyć według Bożych wskazówek. Bóg da ci Ducha Świętego, który pomoże ci się zmienić. Nie możesz tego zrobić o własnych siłach, ale Wszechmocny Bóg może zmienić twoje serce.

Po czwarte, prosząc Boga o przebaczenie, powierz Mu swoje życie. Nie musisz już dłużej być Jego wrogiem. Twoje życie może być odtąd takie jak powinno – skoncentrowane na Bogu. List do Rzymian 10:13 mówi: „Każdy bowiem, kto wzywa imienia Pańskiego, zbawiony będzie”. Każdy, czyli także ty.

Jeśli pragniesz oddać swoje życie Bogu, możesz pomodlić się następującą modlitwą:

„Boże, uznaję, że jestem grzesznikiem. Przepraszam Cię za moje złe czyny. Chcę się od nich odwrócić. Wierzę, że Jezus umarł na krzyżu, aby zapłacić za moją winę i ofiarować mi przebaczenie. Dziękuję Ci za to, że wskrzesiłeś Go z martwych i dałeś mi nadzieję życia wiecznego. Proszę, zmień mnie, tak abym każdego dnia wiódł życie, które podoba się Tobie. Dziękuję Ci za wysłuchanie tej modlitwy, którą zanoszę do Ciebie w imieniu Jezusa. Amen”.

Autor: Roger Carswell

0 Komentarzy

Dodaj Komentarz

Zapraszamy

adres

4807 State Rd. Cleveland,

OH 44109

Kontakt
Nabożeństwa

Niedziela 10:00

Środa 19:00

Znajdz nas